Hakkımızda Efor Garaj

tasarim59

Hakkımızda Efor Garaj

EFOR GARAJ HİZMETLERİ VE PETROL ÜRÜNLERİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

TARİHÇEMİZ

    Şirketimizin temelleri  1950 yılında rahmetli Hüseyin ALP'in Yakın Doğu Makine A.Ş. Acentesi olarak Fahr, Allis Chalmers Traktörleri ve Tarım Makinelerinin satışını yapması ile atılmıştır.

    1957 yılında rahmetli Hüseyin AYDIK ile birlikte ALPAY KOLL. ŞTİ. ’ni kurmuşlar.

    1960 yılında, işe başından itibaren katkısı bulunan ve şirketin bugüne kadar başarısında en büyük paya sahip olan Sayın Ahmet ÖGE’nin katılımı ile ALPAYGE KOLL.ŞTİ. olarak ticarete devam etmişlerdir.

    1962 yılında Yeniçiftlik Shell istasyonu kurulmuş, Çelik Motor Bayiliği alınarak Skoda marka araçlar, Java marka motosikletler satılmaya yine Yeniçiftlik’te motel işletmeciliği yapılmaya devam edilmiştir.

    1968 yılında Hüseyin ALP’in şirketten ayrılması ile diğer ortaklar AYGE KOLL ŞTİ. olarak 1976 yılına kadar ticari faaliyetlerine devam etmişlerdir.

    Bu tarihe gelindiğinde Yeniçiftlik Shell, Çelik Motor, Uniroyal Lastik bayilikleri ve Tofaş’ın tali bayiliği yapılmaktadır. Tekirdağ Malkara yolunda Nusratlı Mevkii’nde ikinci akaryakıt istasyonu inşaatı bitirilmiş Petrol Ofisi olarak çalışmaya başlamıştır.

    Şirketimiz 1976-1989 yılları arasında ÖGE KOLL.ŞTİ. olarak faaliyet devam ederken 1989 yılından itibaren Kollektif Şirket nevi değiştirerek Anonim Şirkete dönüştürülmüştür.

    2013 yılına gelindiğinde ÖGE A.Ş. 35 yıl (1972-2006) Tofaş bayiliği yapmış, 50 yılı geçkin Shell bayi, 25 yıldan daha uzun Aygaz bayi, 12 yıldır Erikli Damacana su bayi ve akaryakıt ticaretine dört ayrı akaryakıt istasyonunda olmak üzere faaliyetlerine devam etmektedir.

    2013 yılı sonu itibari ile ÖGE A.Ş.’nin dört ayrı şirket olarak ticari hayata devam etmesi doğrultusunda alınan ortaklar kurulu kararı ile bölünmesi sonucu EFOR A.Ş. kurulmuştur.

 EFOR A.Ş. 65 yılı aşan ticari faaliyetin deneyimleri, kültürü ve sorumluluğu ile donanmış olarak Tekirdağ Shell istasyonu, Tekirdağ Aygaz, Mogaz, Pürsu bayilikleri, Koç Grubu şirketi Eltek Elektrik Enerjisi Toptan Satışı acenteliği, Michelin- BF Goodrich- Kormoran Tekirdağ Yetkili Bayi, Tekirdağ Erikli, Nestle Damacana Su Bayiliği, Yuki Motosiklet satışı, Würth Araç Temizlik ve Bakım Merkezi,  yanısıra, Tekirdağ – Malkara Yolu, Altınova Mahallesi, İsmet İnönü Bulvarındaki 3000 m2 kapalı alan toplam 6000 m2 lik tesislerinde, kendi markası EFOR GARAJ olarak 2. El araç ticareti ile her marka araca yönelik mekanik, kaporta, boya, bakım onarım hizmeti, egzoz gazı emisyon ölçümü faaliyetlerine devam etmektedir.

MİSYONUMUZ

    Bayiliğini yaparak, temsil ettiğimiz, sektörlerinin lideri olan markaların gücünü, kuruluşumuzdan bu yana içimizde barındırdığımız dürüstlük ve çalışma azmi ile birleştirerek, ticaretini yaptığımız her iş kolunda tüketiciler tarafından tercih edilen ve müşterilerinin memnuniyetini sağlamış, çevresine duyarlı, etik kurallara saygılı ve sektöründe öncü bir işletme olmak.

VİZYONUMUZ

    Köklü ticari geçmişine yakışır şekilde, sürekli fark yaratan, gelişimi ve değişimi ilke edinmiş müşteri ve çalışan memnuniyeti odaklı saygın ve örnek bir işletme ve tüm faaliyet alanlarında lider bir şirket olmak.

DEĞERLERİMİZ

    Müşteri odaklıyız

    Etik değerlere saygılıyız

    Topluma ve çevreye duyarlıyız

    Çalışanımıza değer katarız

    Hedef odaklıyız

    Öncü ve yenilikçiyiz

EFOR A.Ş.
Tekirdağ web tasarım